Azure Backup

Co je Azure Backup?

Azure Backup je jednoduché a cenově úsporné řešení zálohování jako služby, které rozšiřuje vyzkoušené a prověřené místní nástroje o bohaté a výkonné nástroje v cloudu. Zajišťuje ochranu dat zákazníků bez ohledu na to, kde jsou uložená, ať už jsou to podnikové datové centrum, vzdálené kanceláře, firemní pobočky nebo veřejný cloud, a současně zohledňuje jedinečné požadavky, které tyto scénáře představují. Služba Azure Backup, která je nyní zakomponovaná se službou Azure Site Recovery do portálového prostředí, nabízí minimální údržbu a vysokou hospodárnost, konzistentní nástroje pro zálohování mimo pracoviště a obnovení dat v provozním prostředí a jednotnou dostupnost aplikací a ochranu dat.

Proč používat Azure Backup?

Tradiční řešení zálohování se vyvinula tak, že cloud považují za koncový bod nebo cíl statického úložiště podobně jako disky nebo pásky. Tento přístup je sice jednoduchý, ale je omezený a neumožňuje úplné využívání základní cloudové platformy, takže se jedná o nákladné a neefektivní řešení. Jiná řešení jsou nákladná, protože nakonec platíte za nesprávný typ úložiště nebo za úložiště, které nepotřebujete. Jiná řešení jsou často neefektivní, protože vám nenabízejí typ nebo objem úložiště, který potřebujete, nebo úlohy správy vyžadují příliš mnoho času. Azure Backup naopak nabízí tyto klíčové výhody:

Automatická správa úložiště – Hybridní prostředí často vyžadují heterogenní úložiště – některá místní a některá cloudová. Azure Backup neznamená žádné náklady na používání místních zařízení úložiště. Azure Backup automaticky přiděluje a spravuje úložiště záloh a používá model založený na průběžných platbách. Průběžné platby znamenají, že platíte jen za úložný prostor, který spotřebujete.

Neomezené škálování – Azure Backup používá základní výkon a neomezený rozsah cloudu Azure k zajištění vysoké dostupnosti, a to bez jakékoli režie s údržbou nebo monitorováním. Můžete nastavit výstrahy pro poskytování informací o událostech, ale nemusíte se starat o vysokou dostupnost svých dat v cloudu.

Více možností úložiště – Jedním z aspektů vysoké dostupnosti je replikace úložiště. Azure Backup nabízí dva typy replikace: místně redundantní úložiště a geograficky redundantní úložiště. Možnost úložiště pro zálohování zvolte podle potřeby:

  • Místně redundantní úložiště (LRS) replikuje vaše data třikrát (vytváří tři kopie dat) ve spárovaném datovém centru ve stejné oblasti. Místně redundantní úložiště nabízí cenově úsporný způsob ochrany dat před selháním místního hardwaru.

  • Geograficky redundantní úložiště (GRS) replikuje vaše data do sekundární oblasti (vzdálené stovky kilometrů od primárního umístění zdrojových dat). Geograficky redundantní úložiště je nákladnější než místně redundantní úložiště, ale nabízí vyšší úroveň odolnosti dat i v případě regionálního výpadku.

Neomezené přenosy dat – Azure Backup neomezuje množství příchozích ani odchozích dat, která přenesete. V rámci Azure Backup se přenesená data neúčtují. Pokud ale použijete službu importu/exportu v Azure k importu velkého množství dat, účtují se náklady související s příchozími daty. D Odchozí data jsou data přenesená z trezoru služby Backup během operace obnovování.

Šifrování dat – Šifrování dat umožňuje bezpečný přenos a ukládání vašich dat ve veřejném cloudu. Šifrovací heslo máte uložené v místním úložišti a do Azure se nikdy nepřenáší ani se tam neukládá. Pokud je nutné obnovit některá data, máte šifrovací heslo (klíč) k dispozici jen vy.

Zálohování konzistentní s aplikací – Bez ohledu na to, jestli zálohujete souborový server, virtuální počítač nebo databázi SQL, si potřebujete být jistí, že bod obnovení obsahuje veškerá požadovaná data pro obnovení záložní kopie. Azure Backup poskytuje zálohy konzistentní s aplikací, a tím je zajištěno, že pro obnovení dat nejsou potřebné další opravy. Obnovování dat konzistentních s aplikací zkracuje čas obnovení, což vám umožní rychle se vrátit do funkčního stavu.

Dlouhodobé uchovávání – Namísto převádění záložní kopie z disku na pásku a následné přepravy pásky na místo mimo pracoviště za účelem dlouhodobého uložení můžete využívat krátkodobé i dlouhodobé uchovávání v Azure. Azure neomezuje dobu, po kterou můžete ponechat data v trezoru služby Backup nebo Recovery Services. Data můžete v trezoru ponechat, jak dlouho chcete. Služba Azure Backup má omezení 9999 bodů obnovení na chráněnou instanci.

 

V případě že máte zájem o podrobnější informace nebo kozultaci zdarma. Neváhejte se nás obrátit.

Petr Vlasák - Senior Consultant
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
+420 739 811 466

DataBeans s.r.o. 
Rybná 716/24, 110 00 Praha 1

Společnost je vedená u Městského soudu v Praze. Spisová značka: C 248568

IČ: 04491335
Tel: +420 739 811 466
E-mail: support@databeans.cz

Odběr Newsletteru